#громадськемісце “Вишиваю волю, вишиваю долю”: в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки #донецьк #donetsk #донецк

"Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки

"Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки

«Подібна обласна акція проходить цього року вперше. Маємо надію, що вона стане традиційною. Ми до неї залюбки долучилися. День вишиванки щороку нам приносить надзвичайно позитивні емоції. Всі дуже гарні, у вишитих сорочках, і кожен з нас розуміє, що ми дотичні до цього виду мистецтва, адже воно йде глибоко в наше коріння. В кожного з нас в родині обов’язково вишивалися сорочки, ми пишаємося цим і знаємо, що ми справжні українці», – зазначила начальниця відділу культури та ОКС Олени Олехнович.

"Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-2

Якщо говорити про мотиви, які зустрічаються в українській вишивці, то найдавнішими вважаються геометричні візерунки: різноманітні ромби, зиґзаґи, кола, хвилясті лінії, меандри, цятки тощо. Водночас використовувались такі вишивальні техніки як пряма гладь та «ретязь»(різновид «хрестика»). Остання була особливо популярною на заході сучасної України.

"Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-4

На Донеччині полюбляли поєднання червоно-чорного кольору на світлому білому тлі. Оздоблювали вишиванки мережкою та вирізуванням. Загалом, вишивали різними техніками. Кольори ниток, якими вишивали жіночі та чоловічі сорочки – традиційно червоний, білий і чорний.

"Вишиваю волю, вишиваю долю": в Покровську працівники культури долучились до обласної акції до Дня вишиванки, фото-6