#громадськемісце Під Красногорівкою Донецької області росіяни застосували відразу три «танки-сараї» #донецьк #donetsk #донецк

Під Красногорівкою Донецької області росіяни застосували відразу три «танки сараї»

Збройні сили РФ продовжують спроби захистити свою техніку за рахунок шматків металу, завдяки чому танки перетворюють на так звані «танки-сараї». Раніше подібних «монстрів» бачили лише поодинці. Але під Красногорівкою на Донеччині було зафіксовано випадок використання одразу трьох таких танків на одному напрямку. Про це пише Defense Express.

Наголошується, що це перший випадок, коли противник застосував одразу кілька танків-сараїв в одній атаці. Відео зняли самі окупанти. Зафіксовано просування одразу трьох танків-сараїв та одного із звичайним «мангалом», але по агресору активно працює артилерія і, швидше за все, FPV-дрони та інші засоби протитанкової оборони. В результаті перша машина не доїжджає до певного рубежу та розгортається, після чого отримує додаткове влучення в задню частину корпусу.

Для прикриття відходу наступний танк-сарай здійснює відстріл димової завіси і намагається відступати. Але отримує удар та припиняє рух.

Наприкінці відео видно, що завдяки діям ЗСУ вдалося також підбити танк із звичайним «мангалом», екіпаж якого почав тікати.

В результаті бою танк-сарай, який був пошкоджений на самому початку відео, все ж таки відходить. Доля третьої такої машини залишається під сумнівом, тому що відео обривається. Тому можна говорити мінімум про два знешкоджені танки росіян.

Видання пише, що хоча подібні конструкції і виглядають примітивно, вони можуть захистити від FPV-дронів, бойова частина яких це зазвичай кумулятивна граната від РПГ-7. А її ефективність залежить від ураження танка у його слабкі зони, доступ до яких конструкція на танку та захищає. Така конструкція ефективна проти кумулятивних субелементів касетних артилерійських снарядів.

Нагадаємо, у ЗСУ вважають, що це танк на одну поїздку, але він цілком може виконати своє завдання .

ДЖЕРЕЛО